Kontakt
tel./fax +48 / 71 344 13 00
tel. +48 / 71 341 76 05
e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl

Czechy - Austria

Hallstatt

CZECHY - AUSTRIA   27.09 - 02.10.2011  autokarowa

 

Świadczenia:

  • 5 noclegów w hotelach: 2 w Gossau i 3 w Czechach,
  • wyżywienie: śniadania i obadokolacje,
  • przejazd komfortowyn autokarem wyposażonym w toaletę, uchylne siedzenia, DVD, barek,
  • ubezpieczenie NW i KL,
  • opieka pilota.

1 dzień

Wyjazd z Wrocławia o godz. 7:00. Przejazd do Telcz - XIII wiecznego miasteczka wpisanego na Światowa Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie pałacu Iindrichov. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Czeskich Budziejowic: Stare Miasto - rynek, fontanna, Ratusz, Katedra św. Mikołaja, dzwonnica. Wyjazd do Zamku Hluboka - zbudowanego w stylu windsorskim. Zwiedzanie zamku i spacer po rozległych ogrodach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Slazburga: Residenplatz, Katedra, rezydencja Arcybiskupa, Dom Mozarta, opactwo św. Piotra i Petersfriedhof, Pałac i Ogrody Mirabellgarten. Po południu wjazd kolejką na górę Monchsberg i zwiedzanie fortecy Hohensalzburg. Czas wolny na tarasie widokowym skąd roztacza się piękny widok na miasto. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Hallstatt - miasteczka wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, położonego na jeziorem Hallstatteresee. Zwiedzanie Kopalni Soli i rejs łódką po jeziorze. Po południu przejazd do Obertraun i wjazd kolejką na Krippenstein - szczyt położony w masywie Dachstein (3004 m n.p.m.). Czas wolny na tarasie widokowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Wykwaterownie z hotelu i przejazd do Bad Ischl - kurortu znanego za sprawą matki cesarza Franciszka Józefa oraz samego cesarza który przyjeżdżał tu na leczenie i polowania. Zwiedzanie: Kaiservilla - letnia rezydencja cesarska, otoczona pięknym parkiem i kaisertherme - założone przez cesarska rodzinę uzdrowisko z termalnymi słonymi źródłami - obecnie przekształcone w kiermasz antyków, muzeum Miasta Bad Ischl oraz Lehar villa - dom słynego kompozytora. Wieczorem przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie.Zwiedzanie Ceskiego Krumlova - zespołu budowli zamkwych usytuowanych na skale wznoszącej się stromo nad Wełtawą. Jest to drugi co do wielkości po Hradczanach zespół pałacowy. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

CENA:     1280 zł

Na bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdy kolejkami i lokalnych przewodników - ok. 100 Euro.

Słowa kluczowe: wycieczka
Biuro Podróży Euro-Bus 50-071 Wrocław pl. Wolności 3 (wejście od pl. Franciszkańskiego)
tel./fax +48 / 71 344 13 00 | tel. +48 / 71 341 76 05 | e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl
godziny otwarcia biura: poniedziałek – piątek 9.30 – 16.45, sobota i niedziela nieczynne
DIT