Kontakt
tel./fax +48 / 71 344 13 00
tel. +48 / 71 341 76 05
e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl

Grecja - Peloponez - objazd zabytkoznawczy

Objazd zabytkoznawczy po Grecji: Pella – Vergina – Delfy - Ateny- Sounion – Agrolida – Mystras –Messini – Basaj – Olimpia – Thessaloniki

Ramowy Program

1 dzień 02.07.22
Zbiórka o godz. 03:15 przy hotelu NOVOTEL ul. Powstańców Śląskich 7. Wyjazd o godz. 03:30. Całodzienny przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Serbii. Wieczorem przyjazd do Novi Sad. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień 03.07.22
Śniadanie. Po śniadaniu całodzienny przejazd przez Serbię, Macedonię. W Macedonii krótki postój na stanowisku archeologicznym w Stobi. Przejazd na nocleg w okolice Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Zmiana czasu +1 h.
3 dzień 04.07.22
Po śniadaniu przejazd do Pelli starożytnej stolicy Macedonii. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego czyli tereny dawnego miasta niezniszczonego przez Rzymian. Tu urodził się król Filip II Macedoński oraz jego syn Aleksander. Następnie przejazd do Werginy najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Po przeniesieniu stolicy do Pelli miejsce to stało się nekropolią, na której grzebano królów Macedonii. Zobaczymy m.in. Grobowce Królewskie. Nastepnie przejazd do Delf. Zakwaterownie, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień 05.07.22
Śniadanie. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego obejmującego ruiny antycznego sanktuarium poświęconego Apollinowi, gdzie funkcjonowała wyrocznia delficka oraz sanktuarium Ateny Pronaja. Następnie przejazd do Ossios Loukas gdzie w prawosławnym klasztorze bł. Łukasza, położonym na stokach górskiego masywu Helikon zobaczymy mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza. Przejazd do Aten, Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień 06.07.22
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten (komunikacją miejską bez autokaru). Akropol z Partenonem i Erechtejonem, Agora Starożytnych Aten, Agora Rzymska Świątynia Zeusa Olimpijskiego. Przejście pod Parlament gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza można obejrzeć zmianę warty. Wizyta w jednym z muzeów. Spacer po Place najstarszej dzielnicy Aten, gdzie w krętych uliczkach znajduje się wiele sklepów z pamiątkami oraz liczne tawerny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
6 dzień 07.07.22
Śniadanie. Przejazd do Pireusu portowej dzielnicy Aten. Następnie przejazd na przylądek Sounion gdzie będzie czas na plażowanie. Zwiedzanie świątyni Posejdona. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
7 dzień 08.07.22
Śniadanie. Przejazd na ARGOLIDĘ. Krótki postój na Kanale Korynckim. Następnie Epidavros i zwiedzanie ruin sanktuarium Asklepiosa i słynnego teatru. Nafplion z Twierdzą Palamidi i zwiedzanie Myken ( ruin kompleksu „pałacowego”, muzeum archeologicznego oraz „Grobu Agamemnona”. Przejazd do hotelu w okolice Spaty. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień 09.07.22
Śniadanie. Przejazd do Mystras i spacer po ruinach dawnego miasta bizantyjskiego. Następnie przejazd do malowniczej miejscowości Monemvasia. Czas wolny na spacer po urokliwych uliczkach tego miasteczka. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
9 dzień 10.07.22
Śniadanie. Przejazd do Kalamaty i krótki spacer po mieście. Następnie przejazd do antycznej Messini gdzie zachowały się wspaniałe konstrukcje ukazujące niezwykłą wiedzę i kunszt budowniczych dawnych czasów. Piękne ruiny starożytnych świątyń i innych budynków. Kolejny przystanek to Bassaj ze Świątynią Apollina. Nastęopnie przejazd do Olimpii. Zakwaterownie, obiadokolacja, nocleg.
10 dzień 11.07.22
Śniadanie. Zwiedzanie ruin sanktuarium Zeusa i kolebki Igrzysk Olimpijskich. Przejazd na nocleg. Po drodze (jeśli zdążymy) krótki postój w Nemei, która była jednym z najważniejszych ośrodków starożytnego Peloponezu. Miejsce to słynęło z legendy o lwie nemejskim, sanktuarium Zeusa oraz z rozgrywanych co dwa lata igrzysk. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
11 dzień 12.07.22
Śniadanie. Przejazd do Thessalonik. Po drodze krótki postój w dolinie Tembi. Zakwaterowanie, Obiadokolacja, nocleg. Wieczorem krótki spacer po mieście.
12 dzień 13.07.2022
Śniadanie. Całodzienny przejazd przez Macedonię i Serbie na nocleg w Nowym Sadzie. Zakwaterownie, obiadokolacja, nocleg.
13 dzień 14.07.22
Śniadanie. Całodzienny przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację, Czechy do Wrocławia. Przyjazd w godzinach nocnych.

Termin: 02-14.07.2022

Świadczenia:

• Transport autokarowy
• 10 noclegów w hotelach **+/*** w Grecji (pokoje dwu-trzy osobowe z łazienkami)
• 2 noclegi tranzytowe w Serbii (Novi Sad) (pokoje dwu-trzy osobowe z łazienkami)
• Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
• Opieka pilota
• Ubezpieczenie KL i NNW (w tym od chorób przewlekłych)
• Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena:   4500 zł

UWAGA:

- Na wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, zestawy słuchawkowe, bilety komunikacji miejskiej oraz obowiązkowy podatek turystyczny potrzeba ok. 265 Euro – bilety normalne lub 195 Euro – bilety ulgowe (powyżej 65 lat po okazaniu dokumentu ze zdjęciem.). Pilot będzie je zbierał w autokarze.
- Wpłata zaliczki 2000 zł przy zapisie. Pozostała kwota do zapłaty do 22.06.2022
- Ceny obowiązują przy obecnym kursie walut i cenach paliwa.
- Dopłata do pokoju jednoosobowego 950 zł.

Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, 2022
Biuro Podróży Euro-Bus 50-071 Wrocław pl. Wolności 3 (wejście od pl. Franciszkańskiego)
tel./fax +48 / 71 344 13 00 | tel. +48 / 71 341 76 05 | e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl
godziny otwarcia biura: poniedziałek – piątek 9.30 – 16.45, sobota i niedziela nieczynne
DIT