Kontakt
tel./fax +48 / 71 344 13 00
tel. +48 / 71 341 76 05
e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl

Łódź – Zgierz - Uniejów

Ramowy program imprezy:
1 dzień:
Zbiórka o godz. 06:15 przy ul. Petrusewicza (Wzgórze Andersa), wyjazd o godz. 06:30. Przejazd do Łodzi. Spacer ulicą Piotrkowską - jedną z najdłuższych ulic handlowych Europy, pełną pięknie odnowionych kamienic oraz bogato zdobionych fasad XIX wiecznych pałaców. Na ławeczkach – pomnikach z brązu można sobie odpocząć w towarzystwie osób zasłużonych dla miasta Łodzi: Tuwima, Reymonta, Rubinsteina czy Jaracza. Zwiedzanie XIX wiecznej Katedry p.w. św. Stanisława Kostki, a następnie zabytkowych budowli przędzalni i tkalni F. Ramischa – obecnie Centrum Przemysłów Kreatywnych. Czas wolny na posiłek (płatny we własnym zakresie). Wizyta w Muzeum Miasta Łodzi, mieszczącego się w jednym z najpiękniejszych budynków w stylu renesansu francuskiego. W muzeum można zobaczyć jak mieszkali łódzcy, bogaci fabrykanci oraz poznać historie ich rodów. Na zakończenie - zwiedzanie Manufaktury (z zewnątrz) – zrewitalizowanego kompleksu fabrycznego, będącego wizytówką miasta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Zgierza i spacer po Parku Kulturowym Miasto Tkaczy – skansenie gdzie zachowało się 30 domów tkaczy, wybudowanych w XIX wieku dla przybyłych tu z zamiarem utworzenia wzorcowego przemysłu włókienniczego. Cza wolny i przejazd do Uniejowa i zwiedzanie skansenu Zagroda Młynarza, są tu: wiatraki-koźlaki, dwór, chałupa z Skotnik, budynek inwentarski, kopia stodoły z Besidier a w niej ekspozycja powozów konnych i dawnych narzędzi oraz spacer wokół Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich- obecnie jest tutaj hotel. Na koniec trzygodzinny pobyt w Termach. Wieczorem powrót do Bielan i Wrocławia.

Termin wycieczki: 2-3.09.2021

Świadczenia zawarte w cenie:
• przejazd autokarem,
• nocleg w hotelu **,blisko ul. Piotrkowskiej
• wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja,
• obsługa trasy przez pilota,
• opłata na TFG, TFP,
• ubezpieczenie NNW.

Cena: 320 zł

Uwaga:
1. cena nie zawiera opłat za bilety wstępów i przewodnika w Łodzi -  ok. 30 zł/osoba,
2. cena wejścia do Term: strefa basenowa b. normalny 52 zł + dopłata za sauny 18 zł, bilet ulgowy 46 zł plus dopłata za sauny 18 zł, dzieci do lat 7 wstęp na baseny maja gratis ale nie korzystają z saun
3. kolejność zwiedzania może ulec zmianie, szczegółowy program zwiedzania ustala pilot.

Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, 2021
Biuro Podróży Euro-Bus 50-071 Wrocław pl. Wolności 3 (wejście od pl. Franciszkańskiego)
tel./fax +48 / 71 344 13 00 | tel. +48 / 71 341 76 05 | e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl
godziny otwarcia biura: poniedziałek – piątek 9.30 – 16.45, sobota i niedziela nieczynne
DIT