Kontakt
tel./fax +48 / 71 344 13 00
tel. +48 / 71 341 76 05
e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl

ISLANDIA (8dni) PR

Wycieczka przeznaczona dla miłośników chłodu, surowej przyrody i pięknych krajobrazów. Islandia to kraj, gdzie kapryśna pogoda jest na porządku dziennym, tutaj trzeba zachować pogodę ducha i realizować program, nawet gdy pada deszcz. Wyspa jest naprawdę warta odwiedzenia. Niezwykłe zjawiska przyrodnicze, cudne krajobrazy, potężne wodospady – to wszystko ujrzymy na własne oczy. W planie mamy odwiedziny wszystkich najpiękniejszych miejsc wyspy. Podczas zwiedzania zwykle dużo spacerujemy, nie są to jednak trudne trasy i każdy z pewnością doskonale sobie poradzi. Surowe piękno Islandii przynosi nam wyjątkowe wrażenia natury estetycznej i spokój ducha.

Atrakcje wyjazdu:
• Objazd dookoła Islandii
• Najpiękniejsze wodospady Islandii
• Najpiękniejsze parki narodowe
• Rejs po lodowej lagunie
• Zjawiska wulkaniczne okolicy jeziora Myvatn
• Gejzery i gorące źródła
• Poszukiwanie wielorybów
• Dzikie wybrzeża i rybackie miejscowości

TERMIN: 16.08.2020 - 24.08.2020 (pobyt 8 dni)
WYLOT:  Warszawa

Świadczenia zawarte w cenie:
• przeloty na całej trasie, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,
• podatki i opłaty lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu i koszty wycieczek wymienionych w programie,
• śniadania w hotelach,
• noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach turystycznych (Islandia - ok. 3*, 2 noclegi – standard tzw. turystyczny, możliwe wspólne łazienki poza pokojami),
• opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie,
• ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
• opieka polskiego pilota.

Świadczenia nie zawarte w cenie:
• obowiązkowy opłata 480 USD (pakiet dewizowy) płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń,
• ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
• ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
• pozostałe wyżywienie,
• napoje do kolacji,
• ewentualne napiwki,
• dodatkowe atrakcje wyszczególnione w programie,
• dopłata do pokoju 1-osobowego 440 USD,
• obowiązkowy test na Covid-19.

Program:

Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Islandii, Reykjaviku. Nocleg w Reykjaviku.

Dzień 2
ZŁOTY KRĄG
Rano wyruszamy na wycieczkę w najciekawsze obszary południowo – zachodniej Islandii. Pierwszym etapem jest przejazd do Parku Narodowego Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że tu w 930 r. po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na budowę geologiczną. Następnie przejazd do gejzeru Strokkur, którego strumień sięga wysokości 20 m. Obok znajduje się już dzisiaj nieaktywny Store Geysir. Dojazd do pobliskiego Gullfoss (Złotego Wodospadu), jednego z najładniejszych wodospadów Europy. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 3
POŁUDNIOWE WYBRZEŻE
Wyjazd w drogę dookoła Islandii, która biegnie wzdłuż wybrzeża. Przy dobrej widoczności zobaczymy wulkan Hekla. W średniowieczu uważano go za wejście do piekła. Dojazd w rejon wulkanu Eyjafjallajokull, który w roku 2010 sparaliżował ruch lotniczy w Europie. Postój przy groźnych, stromych klifach, gdzie często można zaobserwować maskonury – najpiękniejsze ptaki Islandii. Wjazd do Parku Narodowego Skaftafell. Piesza wycieczka w obrębie parku, dojście pod Svartifoss (Czarny Wodospad), spadający z bazaltowych skał. Droga biegnie u podnóża Vatnajokull, największego lodowca Europy, który pokrywa znaczną część Islandii. Nocleg na trasie w rejonie południowego wybrzeża.

Dzień 4
WSCHODNIE FIORDY
Podziwianie Jökulsárlón - Lodowcowej Laguny, gdzie ogromne bryły odrywają się od lodowca i wpadają do jeziora, tworząc polarny krajobraz. Przejażdżka łodzią po jeziorze pełnym gór lodowych. Podróż przez pełną fiordów, malowniczą wschodnią prowincję. Przy odrobinie szczęścia szansa na obserwację ssaków morskich (fok uchatek). Przejazd przez tereny Parku Narodowego Jokulsargljufur. W końcu docieramy do Seydisfjordur, bajkowo położonego portu. W przypadku dobrej pogody czas na kolejny, tym razem dłuższy, spacer w jednej z pięknych dolin pełnej wodospadów. Nocleg we wschodniej części wyspy.

Dzień 5
DETTIFOSS I ASBYRGI
Przejazd przez surowy płaskowyż Jokuldalsheidi do północnej części Islandii. Podziwianie najpotężniejszego wodospadu Europy Dettifoss. Strumienie wody spływają na szerokości około stu metrów z wysokości 44 m, niosąc 200 m3 wody na sekundę. Dalsza podróż do Asbyrgi, olbrzymiego amfiteatru otoczonego skałami bazaltowymi. Według staroskandynawskich mitów miejsce to powstało, gdy koń boga Odyna odcisnął tu swoje kopyto. Dojazd do Husavik - urokliwej, rybackiej miejscowości. Nocleg w Husavik lub okolicach.

Dzień 6
MYVATN
Zwiedzanie niezwykłych okolic jeziora Myvatn, najciekawszych okolic Islandii. Spotkamy się tam z niezwykłymi zjawiskami i księżycowymi krajobrazami. Podziwianie „wulkanów błotnych”, miejsc o takich nazwach jak „Kuchnia Diabła” oraz tzw. wulkanów pozornych i pól zastygłej lawy. Po południu opcjonalny rejs (dodatkowo płatny ok. 60 EUR/os., 2-3 godz. Na statku), którego celem jest obserwacja wielorybów odwiedzających brzegi północnej Islandii. Choć nie ma gwarancji spotkania wielorybów, szansa na to jest stosunkowo duża. Naszym grupom zdarzyło się nawet zaobserwować walenia błękitnego, które jest największym zwierzęciem na naszej planecie. Powrót na nocleg.

Dzień 7
AKUREYRI
Od rana długa podróż do Reykjaviku. Po drodze przejazd pod kolejny piękny wodospad – Godafoss. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii kraju. Po drodze przystanek w Akureyri, stolicy północnej Islandii. Spacer po tej największej miejscowości północy kraju. Zachowały się tu drewniane domy i miasteczko robi bardzo dobre wrażenie. Przejazd przez dzikie tereny zachodniej części wyspy z postojami na robienie zdjęć. Dojazd do Reykjaviku. Spacer po centrum stolicy Islandii. Poruszamy się po głównym deptaku miasta. Odwiedzamy też dzielnicę portową z ciekawymi barami i restauracjami. Charakterystycznym obiektem jest nowoczesna katedra, najwyższy budynek w mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 8
BLUE LAGOON I POWRÓT
Przejazd do słynnej Blue Lagoon – kąpieliska pod gołym niebem napełninego gorącą, geotermalną wodą, które zostało utworzone między czarnymi polami lawowymi. Wymoczenie się w Blue Lagoon relaksuje i dodaje sił. W zależności od godziny wylotu czas wolny w centrum miasta. Przejazd na lotnisko. Osoby kończące wycieczkę wylatują do Warszawy. Przylot do Polski możliwy w dniu następnym.


Cena:  2259 USD/ os

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Uwagi:
Orientacyjna liczba Uczestników 8 - 18, uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie dla chętnych, również w formie pikników, organizuje na miejscu pilot wycieczki. Na Islandię można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Islandia wprowadziła konieczność poddania się badaniu PCR, czyli oznaczeniu kwasów nukleinowych (ang. Polymerase Chain Reaction), mającemu na celu wykrycie wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19 (lub poddanie się dwutygodniowej kwarantannie). Od 1 lipca będzie obowiązywać opłata 9 000 ISK za jeden test w przypadku wcześniejszej rejestracji lub 11 000 ISK w razie płatności przy przylocie. Wyniki testu mają być uzyskane do 24 godzin. Pasażerowie przybywający na Islandię nie muszą przebywać na kwarantannie do otrzymania wyniku testów, lecz należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego oraz dbać o zdrowie swoje i innych osób. Więcej informacji na stronie: https://www.covid.is/flokkar-polsku/podroze

Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, 2020, senior
POLSKA
Jaskinia Niedźwiedzia - Lądek Zdrój

Terminy
od 2020-08-29
do 2020-08-29
Cena od 80 zł

Biuro Podróży Euro-Bus 50-073 Wrocław ul. Św. Antoniego 28
tel./fax +48 / 71 344 13 00 | tel. +48 / 71 341 76 05 | e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl
godziny otwarcia biura: poniedziałek – piątek 9.30 – 16.45, sobota i niedziela nieczynne
DIT