Kontakt
tel./fax +48 / 71 344 13 00
tel. +48 / 71 341 76 05
e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl

Gruzja - Polskie Ślady (V)

Kutaisi - Tbilisi - Kacheti - Sighnagi - Mccheta - Borjomi - Kutaisi - Batumi

Program

Dzień 1
Wylot z Katowic, przelot do Kutaisi. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i transfer do Tbilisi. Pierwszym punktem programu będzie lekcja kulinarna u polskiej mistrzyni kuchni, która od lat mieszka w Gruzji. Nauczymy się samodzielnie robić mistrzowskie Chaczapuri. Następnie zwiedzanie Starego Miasta- sobór Św. Trójcy, katedra Syoni z pięknymi freskami, bazylika Anchiskhati- najstarsza cerkiew miasta. Wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zwaną "gruzińskim Kremlem", skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę. Zejście do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych Sulphur, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów, jak np. Puszkin, Lermontov, czy Dumas. Przejedziemy również ul. Lecha Kaczyńskiego i zobaczymy jego popiersie. Na koniec wizyta w kościele katolickim i spotkanie z polskim księdzem, który od wielu lat mieszka w Gruzji. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Przejazd do Kacheti - miejsca narodzin wina! Odwiedzimy winnicę prowadzoną przez Polaka, która słynie z wyjątkowego gruzińskiego wina z polską duszą. Zapoznamy się z najstarszą metodą wyrobu wina w glinianych naczyniach zwanych kwewri. Na miejscu zjemy też obiad w formie tradycyjnej gruzińskiej biesiady czyli supry. Następnie odwiedzimy miasto Sighnagi, zwane „miastem miłości” i klasztor Bodbe, gdzie pochowano patronkę Gruzji- świętą Nino. Powrót na nocleg do Tbilisi.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mccheta jest jednym z najstarszych miast Gruzji. Zwiedzanie miasta- monastyr Jvari z VI w., katedra Sweti Cchoweli z XI w. (wg. legendy miejsce pochowania szaty Chrystusa). Następnie przejazd do Borjomi- uzdrowiska słynnego z doskonałej wody. Spacer po centrum miasta. Degustacja wody wprost ze źródła. Przejazd do Kutaisi na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Kutaisi. Wizyta w XII-wiecznym kompleksie klasztornym Gelati, ufundowanym przez słynnego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego. Następnie zobaczymy katedrę Bagrati z XI wieku- symbol miasta. Wizyta w towarzystwie przyjaźni polsko-gruzińskiej, które od wielu lat działa w Kutaisi. Na koniec dnia odwiedzimy lokalny bazar. Przejazd do Batumi na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Batumi - miasta, które jest Perłą Morza Czarnego i stolicą Autonomicznej Republiki Adjary. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, statuą Medei, portem i Wieżą Alfabetu. Po zwiedzaniu Batumi przejazd w góry Adjary. Skosztujemy win Adjariańskich w lokalnej winnicy, a następnie odwiedzimy lokalnego gospodarza, który prowadzi muzeum polskich i gruzińskich pieniędzy. Powrót do Batumi na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub plażowanie. Po południu przejazd do Kutaisi. Uroczysta kolacja w lokalnej gruzińsko - polskiej restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 8
Przejazd na lotnisko w Kutaisi i przelot do kraju.

Cena zawiera:

* zakwaterowanie 7 noclegów w hotelach ***
* wyżywienie 2 razy dziennie- 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad w formie biesiady z winem,
* opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
* przelot samolotem**, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10kg,
* transport komfortowym auotkarem w Gruzji,
* ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.
* składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*.

** Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900).

Cena nie zawiera:

* kosztów realizacji programu 100 euro (zbierane przez przewodnika w Gruzji),
* napiwków dla kierowcy i przewodnika.

Opcjonalnie:

* zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym - 600 zł,
* bagaż rejestrowany 23 kg - 300 zł,
* wizyta w ogrodzie botanicznym w trakcie pobytu w Batumi - 20 euro (dojazd + bilet wstępu).

Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, 2020
Biuro Podróży Euro-Bus 50-073 Wrocław ul. Św. Antoniego 28
tel./fax +48 / 71 344 13 00 | tel. +48 / 71 341 76 05 | e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl
godziny otwarcia biura: poniedziałek – piątek 9.30 – 16.45, sobota i niedziela nieczynne
DIT