Kontakt
tel./fax +48 / 71 344 13 00
tel. +48 / 71 341 76 05
e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl

Gniezno – Biskupin – Toruń – Kruszwica (3 dni)

Termin dowolny

Świadczenia zawarte w cenie:
• przejazd autokarem,
• 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad,
• obsługa trasy przez pilota wycieczek,
• przewodnicy miejscowi:  Gniezno, Toruń, Kruszwica
• ubezpieczenie NNW,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Ramowy program zwiedzania:

1 dzień Wyjazd o godz.7.00. Przyjazd do Gniezna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: gotycka katedra z grobem św. Wojciecha, srebrnym relikwiarzem św. Wojciecha i Drzwiami Gnieźnieńskimi ukazującymi żywot świętego, Kolegiata – zespół budynków wraz z kościołem św. Jerzego, rezydencja metropolitów gnieźnieńskich, Stary Ratusz, Rynek. Czas wolny. Po południu przejazd do Biskupina i zwiedzanie skansenu archeologicznego a następnie przejazd kolejka wąskotorową na trasie Biskupin – Wenecja. Po drodze widoczne są ruiny jednego z pierwszych na ziemiach polskich zamku obronnego w Wenecji. Wieczorem przyjazd w okolice Kruszwicy. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień - Po śniadaniu przejazd do Torunia, spotkanie z przewodnikiem. zwiedzanie starówki miasta wpisanej na światową listę UNESCO: krzywa wieża, mury obronne, Rynek staromiejski z ratuszem, gotycki most, zespół gotyckich kamienic, Dom Kopernika, Dwór Artusa, barokowe zabudowania miejskie. Obiad w restauracji i czas wolny. Po południu wstęp do „Świata Toruńskiego Piernika” – historia piernika oraz własnoręczne wypiekanie pierników. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień Po śniadaniu przejazd do Kruszwicy - miasta nad jeziorem Gopło, które związane jest z powstaniem państwa polskiego. Zwiedzanie: ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałościami Mysiej Wieży, Stare Miasto , kolegiata św. Piotra i Pawła. Obiad w restauracji. Powrót  ok. 20.00.

Uwagi:
1. cena skalkulowana dla 45 osób płatnych i 4 opiekunów i wynosi 460 zł/os.,
2. kolejność zwiedzania może ulec zmianie, szczegółowy program zwiedzania pilot ustala
z przewodnikiem. Zostanie on podany w momencie dokonania wszystkich rezerwacji.
3. rezerwację wstępów do obiektów i noclegów rozpoczynamy od momentu podpisania umowy i otrzymania zaliczki w wysokości 100 zł od osoby.

Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, szkolne
Biuro Podróży Euro-Bus 50-071 Wrocław pl. Wolności 3 (wejście od pl. Franciszkańskiego)
tel./fax +48 / 71 344 13 00 | tel. +48 / 71 341 76 05 | e-mail: eurobus@euro-bus.wroc.pl
godziny otwarcia biura: poniedziałek – piątek 9.30 – 16.45, sobota i niedziela nieczynne
DIT