Gniezno-Strzelno-Kruszwica-Toruń

Gniezno – Strzelno - Kruszwica –Toruń –Włocławek
Wycieczka dla chóru „Gloria Dei”

Termin:  01-03.06.2018

Świadczenia:
• przejazd autokarem
• 2 noclegi w hotelu
• wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
• obiad w drodze powrotnej
• ubezpieczenie
• opieka pilota

1 dzień
Wyjazd z Wrocławia o godz. 6:00. Przyjazd do Gniezna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: gotycka katedra z grobem św. Wojciecha, srebrnym relikwiarzem św. Wojciecha i Drzwiami Gnieźnieńskimi ukazującymi żywot świętego, Muzeum Diecezjalne, Kolegiata – zespół budynków wraz z kościołem św. Jerzego, rezydencja Metropolitów Gnieźnieńskich, Stary Ratusz, Rynek. Czas wolny. Po południu przejazd do Strzelna gdzie zobaczymy największą zachowaną w Polsce romańską rotundę św. Prokopa oraz bazylikę św. Trójcy z zachowanymi ponad 800 letnimi kolumnami z piaskowca. Kolumny takie oprócz Polski występują tylko w Hiszpanii i we Włoszech. Przejazd do Kruszwicy – miasta nad jeziorem Gopło, które związane jest z powstaniem państwa polskiego. Zwiedzanie: ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałościami Mysiej Wieży, kolegiata św. Piotra i Pawła. Kolacja w restauracji i przejazd do Torunia. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
2 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: średniowieczna Krzywa Wieża w systemie murów obronnych, Rynek Starego Miasta z ratuszem, rynek nowomiejski, gotycki most, zespół gotyckich kamienic, w tym Dom Kopernika, Dwór Artusa, barokowe zabudowania miejskie, pozostałości zamku krzyżackiego. Zwiedzanie Skansenu Wsi Mazurskiej. Czas wolny. Wieczorem msza św. z udziałem chóru w jednym z kościołów, obiadokolacja i nocleg.
3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium MB Gwiazdy Ewangelizacji. Msza św. z udziałem chóru. Przejazd do Włocławka i zwiedzanie XIV wiecznej katedry. Obiad w restauracji. Przyjazd do Wrocławia ok. 20:30.

Cena:  420 zł
Wstępy: ok. 65 zł bilety normalne i ok. 55 zł bilety ulgowe.

Uwaga:
1. cena nie zawiera opłat za bilety wstępów i lokalnych przewodników,
2. kolejność zwiedzania może ulec zmianie, szczegółowy program zwiedzania ustala pilot.

Cena:  420 zł
Wstępy: ok. 65 zł bilety normalne i ok. 55 zł bilety ulgowe.

WydrukujDodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, 2018