Sandomierz-Zamość-Lublin

Baranów Sandomierski – Sandomierz – Zwierzyniec – Zamość –
Lublin – Kozłówka – Opatów – Kielce – Jaskinia Raj - Jędrzejów

Termin: 30.04-03.05.2018

Świadczenia:
• przejazd autokarem,
• 3 noclegi w hotelach **/***,
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, obiad ostatniego dnia,
• opieka pilota,
• ubezpieczenie NNW,

Ramowy program imprezy

1 dzień
Wyjazd z Wrocławia o godz. 5:45 (zbiórka 15 min wczesniej). Wyjazd z Bielan o godz. 6:00. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego – zwiedzanie rezydencji rodu Leszczyńskich z XVI w. Po południu przyjazd do Sandomierza. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po pięknie odnowionej starówce. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

2dzień
Po śniadaniu przejazd do Zwierzyńca – tu w XVI w. Jan Zamoyski założył rezerwat ze zwierzyną. Dziś 400-letnią tradycję ochrony przyrody kontynuuje Roztoczański Park Narodowy. Do zwiedzania jest: kościół „na wodzie” p.w. św. Jana Nepomucena z XVIII w., Borek – zakątek drewnianych domów powstałych w latach 20/30-tych XX w.  Przyjazd do Zamościa – zwiedzanie miasta wpisanego na światową listę UNESCO: katedra p.w. Zmartwychwstania Pańskiego, Rynek Wielki z ratuszem, dawna Akademia Zamoyska, stara Brama Lubelska. Czas wolny i przejazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3dzień
Po śniadaniu spacer po Lublinie i przejazd do Kozłówki – zwiedzanie z przewodnikiem pałacu Zamoyskich z XVIII w., gdzie we wnętrzach pałacowych zachował się oryginalny wystrój z przełomu XIX i XX w.  Następnie przejazd do  Opatowa i zwiedzanie jednej z najładniejszych tras podziemnych w Polsce, ciągnącej się pod Rynkiem na długości 400 m. Spacer po mieście i czas wolny. Po południu  przejazd do Kielc. Wieczorem  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu przejazd do rezerwatu Kadzielnia z urokliwym widokiem na miasto i panoramę okolicy, a następnie przejazd do Zagnańska, aby zobaczyć najsłynniejsze drzewo w Polsce -  dąb Bartek. Spacer po starówce kieleckiej: Aleja Gwiazd, park miejski, Plac Katedralny, Pałac Biskupów Krakowskich – obecnie Muzeum Narodowe malarstwa polskiego. Przejazd do  Jaskini Raj i zwiedzanie jednej z najpiękniejszych w Europie wapiennych jaskiń krasowych. W jaskini można się przyjrzeć naciekom z kalcytu kształtowanym przez miliony lat. Następnie przejazd do Jędrzejowa i zwiedzanie Muzeum Zegarów. Znajduje się tu także opactwo cystersów, a w nim najstarszy kościół cystersów w Polsce z 1140 r. Obiad w restauracji. Przyjazd na Bielany w godzinach wieczornych.

Uwaga: Na wstępy i przewodników potrzeba: 80 zł (bilety ulgowe) 100 zł (bilety normalne). Kolejność zwiedzania ustala pilot.

Cena wycieczki przy zakwaterowaniu w pokoju 2 os. 460 zł od osoby, przy zakwaterowaniu w pok. 3 os. 440 zł. Dzieci do lat 4 bez świadczeń hotelowych 50 zł(nocleg z rodzicem i bez wyżywienia).

Zaliczka 100 zł od osoby płatna do 15.02.2018, pozostała kwota płatna do 10.04.2018.

Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 18.30 – 19.00 i niedziele w godz. 10.30 – 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia (budynek parafialny) lub codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-17.00 w B.P. EURO-BUS.

Zadanie realizowane  we współpracy z Gminą Kobierzyce w ramach projektu Stowarzyszenia „Bielany dla Ciebie”- Prowadzenie świetlicy profilaktycznej we wsi Bielany Wrocławskie”.

WydrukujDodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: wyszukiwanie, wycieczki, 2018